Prvi vtis bolj šteje in boljšega boste naredili, če pridete urejeni. Ni nujna klasična poslovna obleka ali kostim (razen če ciljate npr. na zaposlitev v banki), vsekakor pa imejte v mislih, da greste na intervju za zaposlitev. Trenirka ali umazane hlače in razvlečena majica niso primerna oblačila za (uspešen) zaposlitvenirazgovor.
Če pridete na sejem le eno uro pred zaprtjem, morda ne boste prišli na vrsto za razgovor pri izbranih delodajalcih, poleg tega pa bodo ti že precej utrujeni od celega dneva. Pridite raje kmalu po odprtju ali takoj po službi, da vas ne bo priganjal čas.
S sabo imejte torbo ali vsaj mapo. Če boste dokumente, ki jih boste prinesli na sejem in prospekte, ki jih boste odnesli s sejma, hranili v lični torbi ali mapi, bo to naredilo boljši vtis na potencialne delodajalce, kot če (zmečkane) papirje hranite v plastični vrečki.
Pripravite si vrstni red, po katerem boste obiskovali izbrana podjetja. Kadroviku posredujte življenjepis, pozanimajte se za morebitne naslednje korake v selekcijskem postopku. Pripravljeni morate biti na morebitne poglobljene razgovore kar na sejmu samem, morda takoj morda čez nekaj ur.
Do kadrovika pristopite profesionalno, se nasmehnite, mu ponudite krepak stisk roke in se predstavite. Veste, katero delo zasledujete; vaš cilj je kadrovika prepričati, da ste primeren kandidat za to delovno mesto. H kadrovikom pristopite sami in ne s skupino prijateljev, ki bodo le motili pogovor.
Kadrovika pozorno poslušajte, iz njega izbrskajte informacije, kakšne profesionalne in osebnostne karakteristike pričakuje od sodelavcev. Argumentirajte, zakaj ste vi primerna oseba za njihovo podjetje in kako vaša znanja ter veščine pokrivajo njihove potrebe. Med pogovorom bodite pozitivno naravnani.